Sztafeta kobiet 4x400 m nie pobiegnie w niedzielnym finale 20. lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Barcelonie. Zespół w składzie: Agata Bednarek, Izabela Kostruba-Rój, Aneta Jakóbczak i Anna Jesień był szósty w swej eliminacyjnej serii wynikiem 3.35,25. Zwyciężyły Rosjanki - 3.26,89 przed Brytyjkami - 3.28,01, Francuzkami - 3.29,25, Białorusinkami - 3.29,27 i Turczynkami - 3.33,13.

Z kolei Marcin Marciniszyn, Daniel Dąbrowski, Piotr Klimczak i Jan Ciepiela wprowadzili sztafetę 4x400 m do niedzielnego finału.

Polacy zajęli w eliminacjach drugie miejsce - 3.04,51 za Brytyjczykami - 3.04,09. Wcześniej awans do najlepszej ósemki wywalczyły polskie sztafety 4x100 m kobiet i mężczyzn.

Do niedzielnego finału 20. lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Barcelonie awansowała też sztafeta 4x100 m kobiet biegnąca w składzie: Marika Popowicz, Daria Korczyńska, Marta Jeschke i Weronika Wedler.

Polki w swej serii kwalifikacyjnej były drugie wynikiem 43,30, a wygrały Rosjanki - 43,23. Na trzeciej pozycji uplasowały się Francuzki - 43,35.

Happy birthday! O 29. urodzinach, które w piątek obchodziła Korczyńska, poinformowali w swym serwisie organizatorzy zawodów wspominając, że Polka startowała w sztafecie w poprzednich mistrzostwach w 2006 roku w Goeteborgu, gdzie zespół zajął ósme miejsce.

W finale wystąpi także sztafeta 4x100 m mężczyzn. W eliminacjach, biegnąc w składzie: Dariusz Kuć, Paweł Stempel, Robert Kubaczyk i Kamil Kryński była w swej serii druga (39,20), za Francuzami (39,12).