Do przerwy zespół Raiders przegrywał 0:10, ale znacznie lepiej zagrał w drugiej połowie. Pierwsze prowadzenie (14:13) gospodarze objęli dopiero w trzeciej kwarcie. Janikowski w tej części gry zapisał na swym koncie dwa punkty - z podwyższeń.

W ostatniej odsłonie 32-letni Polak podwyższył rezultat po kopnięciu z 23 jardów (21 metrów), a tuż przed zakończeniem spotkania doprowadził do dogrywki, po kolejnym celnym uderzeniu z tzw. field goala - z 41 jardów (37,5 m).

W dodatkowym czasie gry Janikowski zdobył kolejne, tym razem decydujące, trzy punkty z odległości 33 jardów (30,1 m). W ten sposób zespół z Oakland przerwał serię siedmiu z rzędu porażek przed własną publicznością z Chiefs.

Drużyna Oakland Raiders zanotowała piątą wygraną w obecnym sezonie. Na jej koncie są też cztery porażki. W tabeli West American Football Conference zajmuje drugie miejsce, za... Kansas City Chiefs (5-3).