Dziennik Gazeta Prawana logo

Drużyna szablistek w ćwierćfinale mistrzostw świata

9 listopada 2010, 12:23
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Polskie szablistki awansowały do ćwierćfinału turnieju drużynowego szermierczych mistrzostw świata w Paryżu. Ich kolejnymi rywalkami będą Francuzki.

Polki, w składzie: Bogna Jóźwiak, Irena Więckowska (obie OŚ AZS Poznań), Aleksandra Socha i Małgorzata Kozaczuk (obie AZS AWF Warszawa), w pierwszej rundzie miały wolny los, a w 1/8 finału pokonały zespół Tunezji 45:35.

Francuzki to wicemistrzynie świata sprzed roku, rozstawione w turnieju z numerem trzecim. Natomiast biało-czerwone mają numer szósty, a w 2009 roku w Antalyi zajęły siódme miejsce.

Natomiast drużyna męska, w składzie: Marcin Koniusz, Adam Skrodzki (obaj AZS AWF Katowice), Mateusz Górski (KKSz Konin) i Maciej Regulewski (TMS Sosnowiec), w 1/16 finału pokonała Turcję 45:26, by w kolejnej rundzie ulec srebrnym medalistom sprzed roku i liderom światowego rankingu - Włochom 39:45.

W pierwszym pojedynku o miejsca 9-16 podopieczni trenera Leszka Chłosty zmierzą się z pokonanym w meczu Ukraina - USA. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj