Operacja "Niemcy" trwać będzie niespełna 48 godzin. Kadrowicze Bogdana Wenty zebrali się w poniedziałek późnym wieczorem w Warszawie, a we wtorek o 7.40 wylecieli do Duesseldorfu.

Reklama

Jak poinformowano na stronie internetowej ZPRP, razem z zawodnikami z polskich klubów podróżowali Sławomir Szmal, Karol Bielecki i Marcin Lijewski, którzy choć na co dzień występują w Niemczech, to wcześniej zawitali do ojczyzny. Na miejscu dołączyli do nich inni koledzy grający w Bundeslidze. Proporcje w kadrze, po tym, jak ze składu wypadli M. Jurecki i K. Lijewski, rozkładają się dokładnie po równo między szczypiornistów z drużyn PGNiG Superligi i ekstraklasy niemieckiej.

Wenta zdecydował, że obu zawodnikom bardziej przyda się kilka dni odpoczynku niż występ w meczu. Lijewski dopiero pod koniec listopada wrócił do gry po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją barku.

Na godzinę 17.30 sztab szkoleniowy zaplanował we wtorek trening. Wcześniej ekipa miała się spotkać z pracownikami Konsulatu Generalnego RP w Kolonii. W ostatniej chwili wizytę jednak odwołano.

"Reprezentanci mieli odwiedzić konsulat w godz. 15-16. Z Dormagen, gdzie biało-czerwoni trenują, do Kolonii jest jednak ok. 50 km i wobec korków związanych z popołudniowych szczytem komunikacyjnym odwołano przyjazd. Istniały obawy, że zespół mógłby nie zdążyć na trening, a Bogdan Wenta nie dopuszczał możliwości przełożenia zajęć" - poinformował PAP wicekonsul Jakub Wawrzyniak.Jak zaznaczył, pracownicy konsulatu nie mają jednak żadnych pretensji. "To trener wie, co jest najlepsze dla drużyny. Spotkanie w konsulacie miało być tylko miłym przerywnikiem w trakcie pobytu w Niemczech, ale wszyscy mamy świadomość, że najważniejszy jest mecz. Źle byśmy się czuli, gdyby z powodu przyjazdu do nas zawodnicy mieli być w słabszej formie. A jak jutro wygrają, to na pewno im wybaczymy odwołanie wizyty" - powiedział z uśmiechem Wawrzyniak.

Dodał, że w środę w Lanxess Arena polską ekipę wspierać będą wszyscy pracownicy konsulatu. "Wybieramy się siłą 48 gardeł i nie będziemy ich żałować" - podkreślił wicekonsul.

Mecz Niemcy - Polska odbędzie się w środę o godz. 18.15. Dla obu zespołów będzie stanowił początek przygotowań do styczniowych mistrzostw świata w Szwecji.

Kadra reprezentacji Polski na mecz z Niemcami:

bramkarze: Sławomir Szmal (Rhein-Neckar Loewen), Piotr Wyszomirski (Azoty Puławy);

zawodnicy z pola: Mariusz Jurasik, Tomasz Rosiński, Patryk Kuchczyński, Piotr Grabarczyk, Mateusz Zaremba (wszyscy Vive Targi Kielce), Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn), Bartłomiej Tomczak (MKS Zagłębie Lubin), Karol Bielecki, Grzegorz Tkaczyk (obaj Rhein-Neckar Loewen), Marcin Lijewski (HSV Hamburg), Artur Siódmiak, Tomasz Tłuczyński (obaj TuS N-Luebbecke), Bartłomiej Jaszka (Fuesche Berlin), Bartosz Jurecki (S.C. Magdeburg).