Mistrz olimpijski z Aten Odlanier Solis będzie rywalem Ukraińca Witalija Kliczki w walce o mistrzostwo świata federacji WBC w wadze ciężkiej. Kubański bokser wygrał w Miami przez dyskwalifikację pojedynek eliminacyjny z Amerykaninem Rayem Austinem.Rozstrzygnięcie nastąpiło w dziesiątej rundzie. Austin coraz częściej faulował, próbował wypchnąć przeciwnika poza ring, aż wreszcie uderzył Kubańczyka po gongu.

Do momentu przerwania potyczki sędziowie nie byli jednomyślni - jeden punktował na korzyść pięściarza urodzonego w Hawanie 88:82, drugi 86:84 dla Austina, a trzeci 85:85. 30-letni Solis jest niepokonany w zawodowej karierze, odniósł 17. zwycięstwo. Dziesięć lat starszy Austin dotychczas wygrał 28 walk, przegrał pięć, a zremisował cztery.

Do końca marca 2011 roku Solis zmierzy się z broniącym tytułu 39-letnim Kliczką. "Kubańczyk odbierze Ukraińcowi pas czempiona" - przewiduje Austin, którego porażkę na Florydzie oglądało prawie 6,5 tysiąca kibiców.Zgodnie z porozumieniem, które zawarto kilka tygodni temu na konwencji WBC w meksykańskim Cancun, gdyby konfrontacja Solisa z Austinem zakończyła się remisem lub któryś z zawodników uległby poważnej kontuzji, wówczas w kolejnej walce Witalij Kliczko skrzyżowałby rękawice w tzw. dobrowolnej obronie z Tomaszem Adamkiem.

W obecnej sytuacji Polak prawdopodobnie będzie boksował 16 kwietnia w Katowicach, być może z Nigeryjczykiem Samuelem Peterem lub Amerykaninem Royem Jonesem Jr.