To czwarty tytuł w imprezie rangi WTA Tour wywalczony przez Chinkę, choć początek piątkowego meczu nie zapowiadał jej sukcesu. Clijsters rozpoczęła go niemal bezbłędną grą, która pozwoliła jej odskoczyć na 5:0. Później wyraźnie się pogubiła i pozwoliła przejąć inicjatywę rywalce.

Li najpierw odrobiła deficyt pięciu gemów, a pierwszą partię rozstrzygnęła na swoją korzyść dopiero w tie-breaku. W drugim secie dwukrotnie przełamała serwis Belgijki, natomiast swoje podanie przegrała tylko raz. Zakończyła finał po godzinach i 31 minutach gry opartej głównie na wymianach z głębi kortu.

W Sydney wystąpił polski debel Klaudia Jans i Alicja Rosolska, jednak przegrał w półfinale z czesko-słoweńską parą rozstawioną z numerem drugim - Kveta Peschke i Katarina Srebotnik 3:6, 1:6.