Spotkanie rozpoczęło się po myśli Polek, które w czwartej minucie po bramce Iwony Niedźwiedź objęły prowadzenie. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, a Polki nie wykorzystały kilku rzutów karnych - dwukrotnie Karolina Kudłacz i raz Joanna Dworaczyk. Do przerwy było 8:8.

Druga część rozpoczęła się od bramki Katarzyny Koniuszaniec, ale później Polki zaczęły popełniać katastrofalne błędy w ataku, brakowało im dokładności i skuteczności. Od 32. minuty osiem bramek z rzędu zdobyły Dunki i w 43. minucie prowadziły już 16:9. Stało się jasne, że losy meczu są już rozstrzygnięte.

Polska - Dania 16:23 (8:8)
Polska: Anna Baranowska - Katarzyna Gleń 1, Monika Stachowska 1, Iwona Niedźwiedź 1, Joanna Dworaczyk 1, Karolina Kudłacz 5, Klaudia Pielesz 1, Katarzyna Koniuszaniec 2, Joanna Obrusiewicz 1, Karolina Semeniuk-Olchawa 2, Kinga Byzdra 1.
Dania: Karin Mortensen - Maibritt Kviesgaard 1, Susan Thorsgaard, Mie Augustesen 2, Christiana Krogshede 5, Laerke Moller 1, Kristina Kristiansen, Trine Troelsen 4, Ann Grete O.Norgaard 5, Rikke Skov 5.