Zdobycie Pucharu Stanleya wiąże się z ogromną radością. W Stanach Zjednoczonych hokej jest jednym z czterech najbardziej popularnych sportów obok koszykówki, baseballu i futbolu amerykańskiego. Co więcej, NHL podobnie jak NBA oglądają kibice na całym świecie. Zawodnicy Boston Bruins mieli więc co świętować. I umieli.

Hokeiści wypili 136 piw Bud Light, trzy butelki rumu Captain Morgan, każda po 300 dolarów, 525 dolarów poszło na shoty z Jaegermeistera, whisky Goose MG za 600 dolarów każda i jedną butelkę Johnnie Walkera gold za 350 dolarów.

Mało? Dużo, ale nie aż tyle, by uzbierać tak nieprawdopodobny rachunek. Tutaj wkraczają kolejne wynalazki: warty 100 tysięcy dolarów szampan Midas plus wiele innych butelek niewiele tańszego szampana. Do tego dodajmy napiwek dla kelnerki... bagatela 70 tysięcy złotych.

Kadra Bruins liczy 24 zawodników, w tym wielu pochodzących z Europy: dwóch Czechów, dwóch Słowaków, dwóch Niemców i Fin. Reszta to Kanadyjczycy i Amerykanie, ze znaczną przewagą tych pierwszych.

>>>Czytaj także: Efektowne mini Anity Włodarczyk