"Na chwilę obecną nie mogę ujawnić, jakiego rodzaju były to środki odurzające" - dodał rzecznik.

W ciągu trzech tygodni biegły ma ustalić, czy i w jakim zakresie substancje wykryte w organizmie żużlowca przyczyniły się do jego śmierci.

Sekcja zwłok, którą przeprowadzono w maju nie dała jednoznacznej odpowiedzi o przyczynach zgonu Ferjana, dlatego zlecono dokładniejsze badania histopatologiczne i toksykologiczne.

Sekcja pozwoliła wykluczyć udział osób trzecich w zakresie spowodowania obrażeń wewnętrznych lub zewnętrznych; urazów takich nie stwierdzono.

Ciało 34-letniego Ferjana odnaleziono 22 maja br. około godziny 8.30 w jego własnym samochodzie. Bus marki Renault był zaparkowany na jednym z gorzowskich osiedli, w boksie garażowym budynku, w którym mieszkał Słoweniec.

Matej Ferjan w tym sezonie reprezentował barwy PGE Marmy Rzeszów. W gorzowskiej Stali jeździł w latach 2007-2008.

Pochodzący z Lublany Ferjan w polskiej lidze był także zawodnikiem klubów m.in. z Grudziądza, Zielonej Góry, Opola, Ostrowa i Gniezna.

Przed rozpoczęciem kariery żużlowej uprawiał narciarstwo klasyczne, ale ze względu na kontuzję musiał zrezygnować z tego sportu. Jako żużlowiec był m.in. wielokrotnym indywidualnym mistrzem Węgier i Słowenii oraz uczestnikiem cyklu Grand Prix.