Kierownictwo rozgrywek ligowych nie mogło znaleźć porozumienia z zawodnikami jak podzielić 9 mld dolarów zarobionych przez ligę. W długich rozmowach osiągnięto kompromis zapalając "zielone światło" dla rozpoczęcia rozgrywek 8 września. Wcześniej zespoły rozgrywać będą mecze kontrolne.

Reklama

Oświadczenie komisarza NFL Rogera Goodella o tym, że kluby zgodziły się podpisać ze związkiem zawodników nową umowę, która obowiązywać będzie przez nabliższych dziesięć lat, transmitowały wszystkie najważniejsze amerykańskie media.

Futbol amerykański to najpopularniejszy sport w USA i Kanadzie. Jego tradycje wywodzą się ze sportów piłkarskich uprawianych w XIX wieku w W.Brytanii. Dyscyplina w latach 60. ubiegłego wieku osiągnęła niebywałą popularność, a finał rozgrywek Super Bowl, od 1967 roku gromadzi przed telewizorami niezliczone rzesze kibiców.

Jednym z czołowych zawodników jest kopacz Sebastian Janikowski występujący w klubie Oakland Raiders. Od 2004 roku funkcjonuje Polski Związek Futbolu Amerykańskiego organizujący rozgrywki ligowe.