Losy meczu w Bostonie rozstrzygnęły się w 47. minucie, kiedy w odstępie zaledwie 47 sekund do bramki Senatorów trafili Johnny Boychuk i Daniel Paille. Gospodarze przerwali tym samym serię trzech porażek. Ich rywale doznali pierwszego niepowodzenia po wcześniejszych sześciu wygranych. "Niedźwiadki" są jedynym zespołem Konferencji Wschodniej z siedmioma porażkami w jedenastu meczach.

Niklas Backstroem zapewnił w dogrywce zwycięstwo 5:4 Washington Capitals w rywalizacji przed własną publicznością z Anaheim Ducks, zdobywając swoją drugą bramkę w spotkaniu. Dwa gole oraz dwie asysty dla przegranych zaliczył jeden z najstarszych hokeistów ligi, 41-letni Teemu Selanne, grający w NHL dwudziesty sezon. Selanne ma na koncie pięć bramek i dziewięć asyst.

Dwa trafienia w wygranym meczu 4:2 z Tampa Bay Lightning zaliczył zawodnik Carolina Hurricanes, najlepszy pierwszoroczniak ubiegłego sezonu Jeff Skinner.

Finaliści rozgrywek o Puchar Stanleya w poprzednim sezonie Vancouver Canucks wygrali wyjazdowy mecz z Calgary Flames 5:1.