Dotychczas najlepszy wynik należał do Dana Marino i od 1984 roku wynosił 5084 jardów. 32-letni Brees aby go wymazać z tabel musiał w poniedziałkowym meczu z Falcons posłać piłkę na odległość w sumie 305 jardów. Zadanie wykonał z nawiązką, a rekord może jeszcze wyśrubować, bowiem drużyna Saints, lider South Division (bilans gier 12-3), ma jeszcze jedno spotkanie do rozegrania w fazie zasadniczej NFL.

Reklama

Decydujące było zagranie do Darrena Sprolesa na niespełna trzy minuty przed zakończeniem konfrontacji. Publiczność nagrodziła Breesa owacją na stojąco.

Doświadczony zawodnik jest jedynym rozgrywającym w NFL, który po raz drugi w karierze przekroczył granicę 5000 jardów, poprzednio w 2008 roku (5069).

Czterokrotnie z kolei po zagraniach Breesa futboliści z Nowego Orleanu zdobywali przyłożenia. W sumie ma on już takich podań 276 w historii występów i na liście wszech czasów awansował na dziewiąte miejsce. Wyprzedził Joe'a Montanę (273) i Vinny'ego Testeverde'a (275).

W lidze NFL gra jeden polski zawodnik - kicker (tzw. kopacz) Sebastian Janikowski (Oakland Raiders). Jego zespół prowadzi w tabeli American Football Conference West, ex aequo z Denver Broncos. Obydwa mają szansę awansować do play off. W ostatniej kolejce ekipa z Oakland zmierzy się z San Diego Chargers. Wielki finał rozgrywek - Super Bowl odbędzie się 5 lutego 2012 roku.

Reklama