Po raz pierwszy Komisja Licencyjna GKSŻ zastosowała tak surowe kary wobec klubów, które miały kłopoty z uzyskaniem licencji na kolejny sezon. Za nieprzestrzeganie procedur na osiem klubów zostały nałożone grzywny od dwóch do 20 tysięcy złotych.

Reklama

Dodatkowo, w ekstralidze Włókniarz Częstochowa rozpocznie sezon z czterema ujemnymi punktami, a Tauron Azoty Tarnów oraz Betard Wrocław - z dwoma ujemnymi, natomiast w pierwszej lidze po trzy ujemne punkty otrzymały beniaminek Ostrovia Ostrów Wlkp. oraz Start Gniezno.

Jak powiedział szef GKSŻ Piotr Szymański, kary są efektem przede wszystkim niedotrzymania terminów przez kluby ubiegające się o licencję. Po to jest regulamin licencyjny, by go przestrzegać. Rozpiętość tych kar wynika z wielkości przewinienia. Niektóre kluby spóźniły się ze spłaceniem zaległości wobec zawodnika o dzień lub dwa, inne miały tygodniowe poślizgi. Każdy z ukaranych klubów otrzyma pisemne uzasadnienie decyzji - wyjaśnił.

Wszystkim ukaranym klubom przysługuje prawo odwołania się od decyzji.

"Przewidujemy, że większość klubów tak postąpi. Mają one prawo złożyć odwołanie w ciągu trzech dni od otrzymania decyzji. Po tym zbierze się komisja odwoławcza, która zaprosi przedstawicieli zainteresowanych klubów i wysłucha ich racji" - dodał Szymański.

<PRE> Kary dla klubów:

Ekstraliga

Włókniarz Częstchowa - minus 4 pkt, 20 tys. zł. grzywny Tauron Azoty Tarnów - minus 2 pkt, 20 tys. zł. grzywny Betard Wrocław - minus 2 pkt, 20 tys. zł. grzywny Polonia Bydgoszcz - 2 tys. zł. grzywny Unia Leszno - 2,5 tys. zł. grzywny

Reklama

I liga

Start Gniezno - minut 3 pkt, 10 tys. zł. grzywny Ostrovia Ostrów Wlkp. - minus 3 pkt, 10 tys. złotych grzywny

II liga

Wanda Kraków - 5 tys. zł. grzywny </PRE> (PAP)