Kielczanie w sobotę wygrali na wyjeździe z wiceliderem grupy B MKB Veszprem 24:21. W oczach specjalistów EHF to właśnie bramkarz węgierskiej drużyny Nandor Fazekas szczególnie wyróżnił się na tej pozycji. Choć po przeciwnej stronie może nawet lepiej, przynajmniej sądząc po wyniku, spisał się Marcus Cleverly. Ale do teamu gwiazd nie ma zwyczaju wybierać dwóch zawodników z jednego klubu.

Reklama

W siódemce kolejki znalazł się także kolega klubowy Bartłomieja Jaszki z Fuechse Berlin, lewoskrzydłowy Ivan Nincevic. Niemiecki zespół, który zajmuje trzecią pozycję w grupie B i wyprzedza jednym punktem Vive, pokonał u siebie rosyjskie Czechowskie Miedwiedi 31:28. Reprezentant Chorwacji zdobył w tym meczu siedem bramek, a polski rozgrywający o trzy mniej.

27-letni Jurecki, który w sobotnim spotkaniu rzucił dziewięć bramek, do siódemki LM został wybrany po raz drugi. Poprzednio znalazł się w niej po piątej kolejce i przegranym 29:37 meczu ze zdecydowanym liderem tabeli Atletico Madryt, z Mariuszem Jurkiewiczem w składzie. Wtedy zaliczył 11 trafień.

Siódemka najlepszych zawodników ósmej kolejki Velux EHF Champions League:

Ivan Nincević (Fuchse Berlin) - lewe skrzydło Michał Jurecki(Vive Targi Kielce) - lewe rozegranie Carlos Reusga (Ademar Leon) - środkowy rozgrywający Laszlo Nagy (FC Barcelona Intersport) - prawe rozegranie Christian Sprenger (THW Kiel) - prawe skrzydło Vaclav Vrany (Kadetten Schaufhausen) - obrotowy Nandor Fazekas (MKB Veszprem) - bramkarz.