W pierwszym dniu biało-czerwoni w nie najlepszym stylu pokonali w Alicante Algierię 28:27. Jednak jeszcze przed turniejem zapowiadali rewanż za porażkę z Serbią w styczniowym meczu inaugurującym mistrzostwa Europy w Belgradzie (18:22).

Reklama

"Doskonale znamy Polaków, a oni nas. Wiemy, że chcą się nam zrewanżować za Euro, ale to normalna motywacja w sporcie. Moim zdaniem polscy zawodnicy to klasa światowa" - powiedział Żarko Sesum.

Rozgrywający reprezentacji Serbii występuje w niemieckim klubie Rhein-Neckar Loewen wspólnie z Karolem Bieleckim i Krzysztofem Lijewskim.

"Z obu stron były żarty i prowokacje, jak w tego typu sytuacjach. Na parkiecie nie będzie jednak przyjaźni - ja gram dla Serbii, a Krzysiek i Karol dla Polski" - dodał Sesum.

W piątek wicemistrzowie kontynentu stoczyli z Hiszpanami zacięty bój. Gospodarze przewagę uzyskali dopiero w ostatnich trzech minutach i ostatecznie wygrali 30:27. Jeśli Serbowie chcą zachować szanse awansu do igrzysk, muszą pokonać biało-czerwonych. Z kolei zwycięstwo podopiecznych Bogdana Wenty da im prawo do gry w Londynie, przy sobotnim sukcesie Hiszpanów nad Algierią. Wówczas niedzielne spotkania miałyby charakter tylko towarzyski.

Reklama

Sobotni mecz z pewnością będzie bardzo trudny dla obydwu zespołów. Potrzebujemy tego zwycięstwa. Jesteśmy dobrej myśli, ponieważ z Hiszpanami zagraliśmy przyzwoite spotkanie, choć w efekcie przegraliśmy. Jesteśmy dobrze przygotowani do tego turnieju - przyznał Ivan Nikcevic, który przeciwko Hiszpanom miał stuprocentową skuteczność (5/5).

Reklama

Polski zespół doskonale zna również Rastko Stojkovic, który na co dzień występuje w Vive Targi Kielce.

Zapowiada się bardzo wyrównane i zacięte spotkanie, bo obydwa zespoły będą szukały drogi do powodzenia. Obie drużyny zagrają na swoim najwyższym możliwym poziomie. Dla nas jest to ostatnia szansa, aby liczyć się w grze o awans na igrzyska. Polacy są w lepszej sytuacji, ponieważ w przypadku porażki z nami, turniej kończą spotkaniem z Hiszpanami - powiedział Stojkovic.

W składzie na mecz z wicemistrzami Europy trener Wenta dokonał dwóch zmian. Do podstawowej szesnastki dołączyli Mariusz Jurkiewicz i Mateusz Jachlewski. Natomiast na trybunach zasiądą Zbigniew Kwiatkowski i Tomasz Tłuczyński.