Na drugiej pozycji uplasował się były gracz rugby, obecnie właściciel przedsiębiorstwa budowlanego oraz prezes klubu Leeds Rhinos Paul Caddick. On i jego rodzina mogą się pochwalić majątkiem w wysokości 150 mln funtów.

Reklama

Trzeci na liście jest ubiegłoroczny lider, były piłkarz Blackburn Rovers i Crewe Alexandra Dave Whelan. Aktualnie jest on właścicielem grającego w Premier League Wigan Athletic oraz prowadzi firmę sprzedającą sprzęt sportowy. Majątek 75-latka i jego rodziny oszacowano na 140 mln funtów.

Z czynnych sportowców w pierwszej dziesiątce obok Beckhama znalazło się dwóch kierowców Formuły 1 - jeżdżący w ekipie McLaren-Mercedes Lewis Hamilton i Jenson Button. Pierwszy z nich uplasował się na dziewiątej pozycji - 55 mln funtów, a drugi tuż za nim z 53 mln funtów.

W czołowej dwudziestce jest tylko czterech piłkarzy. Oprócz byłego kapitana reprezentacji Anglii, znaleźli się w niej gracze Manchesteru United: Wayne Rooney - 16. miejsce (45 mln funtów), Rio Ferdinand - 18. (40 mln) oraz Michael Owen - 20. (39 mln).