Nadrzędnym celem Bieglera będzie przygotowanie kadry narodowej do startu w finałach mistrzostw Europy w naszym kraju za cztery lata. Kontrakt wchodzi w życie z dniem 1 października, ale już w ten weekend nowy trener będzie obserwować potencjalnych kandydatów do gry w reprezentacji podczas meczów czwartej kolejki PGNiG Superligi - poinformował PAP rzecznik prasowy ZPRP Jan Korczak-Mleczko.

9 września zarząd ZPRP wybrał Bieglera na selekcjonera męskiej reprezentacji Polski. Kontrakt miał być podpisany kilka dni później, jednak 51-letni Niemiec musiał najpierw uporządkować swoje sprawy zawodowe. Prawie dwa lata po zwolnieniu z bawarskiego klubu TV Grosswaldstadt doszedł w końcu do porozumienia w sprawie rozwiązania umowy, która obowiązywała do 30 czerwca 2013 roku.

Biegler do tej pory pracował z utytułowanymi klubami Bundesligi, m.in. SC Magdeburg, VfL Gummersbach, Frisch Auf Goeppingen. W latach 1993-1996 współpracował z reprezentacją Niemiec jako drugi trener. Był również szkoleniowcem bramkarzy kadry Brazylii.