Falubaz jest dobrym wyborem. W środowisku żużlowym ma wypracowaną markę, to klub szanowany i rozpoznawalny - dodał Hampel.

Reklama

Cieszymy się, że mamy w drużynie tak uznanego żużlowca, wicemistrza świata. Ważne jest, że podpisaliśmy kontrakt dwuletni, bo myślimy już o zespole w dalszej perspektywie - powiedział PAP prezes zielonogórskiego klubu Marek Jankowski.

Hampel urodził się w 1982 roku w Łodzi. Został wicemistrzem świata w 2010 roku. W minionym sezonie miał kontuzję stopy, co uniemożliwiło mu starty w kilku eliminacjach Grand Prix i meczach ligowych. Na sezon 2013 otrzymał jednak "dziką kartę", dzięki czemu będzie walczył o medale mistrzostw świata.

Żużlowiec od 2007 roku jeździł w Unii Leszno, a wcześniej w Atlasie Wrocław oraz w Polonii Pile.

Władze klubu poinformowały też, że do Polonii Bydgoszcz na rok został wypożyczony młody żużlowiec z Ukrainy Aleksandr Loktajew.

To była jedna z najtrudniejszych decyzji tego okresu transferowego. Sasza, gdyby nie regulamin i KSM, nigdy by z Zielonej Góry nie odszedł. To była wspólna decyzja, klubu, zawodnika i jego menedżera, że najlepszym rozwiązaniem będzie klub, w którym dostanie 100 proc. jazdy - powiedział prezes Stowarzyszenia ZKŻ Robert Dowhan dla portalu falubaz.com.

Skład Stelmetu Falubazu Zielona Góra tworzą obecnie: kapitan Piotr Protasiewicz, Szwed Andreas Jonsson, Jarosław Hampel, Patryk Dudek, a także Szwed Jonas Davidsson, duński junior Mikkel B. Jensen oraz Krzysztof Jabłoński. Trenerem jest Rafał Dobrucki.