Od początku mecz był bardzo wyrównany. Obie zawodniczki wygrały swoje podania bez straty punktu. W trzecim gemie było już 30:0 dla "Isi", ale Rosjanka zdołała przełamać serwis naszej zawodniczki. Jednak Radwańska się nie poddawała, szybko odrobiła straty i wyszła na prowadzenie 3:2. Przy stanie 3:3 Polka wygrała bardzo ważnego gema, który trwał chyba z 10 minut. Następnie "Isia" odebrała serwis rywalce i przy 5:3 podawała, aby wygrać pierwszego seta! Niestety Szarapowa zniwelowała straty do 4:5. Przy serwisie Rosjanki było 30:30, 40:40, a więc tylko dwie piłki od seta. Kolejny punkt dla Polki i mieliśmy piłkę setową! Radwańska ją wykorzystała i sensacyjnie wygrała pierwszą partię 6:4!

Reklama

Polka poszła za ciosem. Łatwo utrzymała swój serwis na początku drugiego seta. Następnie prowadziła przy serwisie Szarapowej, ale niestety nie udało się jej przełamać. Rosjanka wzięła się do gry i objęła prowadzenie 2:1. Radwańska miała dwie szanse na wyrównanie, jednak obu nie wykorzystała i zrobiło się już 3:1 dla rywalki. Szarapowa wyraźnie się rozegrała. Kolejny gem na jej konto i prowadzenie 4:1. "Isia" wyraźnie odpuściła tego seta i próbuje zachować resztki sił na decydującą partię. Łatwe 6:1 dla Szarapowej i mieliśmy trzeciego seta.

Rosjanka niepodzielnie panowała na korcie. Od stanu 1:0 dla naszej tenisistki w drugim secie, aż osiem gemów z rzędu wygrała Szarapowa. Na szczęście "Isia" przerwała tę serię. Było już tylko 1:2 i losy meczu wciąż nie były rozstrzygnięte. Polka wyrównała na 2:2! Znakomity okres gry Radwańskiej. Nasza zawodniczka grała jak natchniona, przełamała serwis rywalki i z 0:2 zrobiło się 3:2 dla "Isi"! Czwarty gem z rzędu dla Polki! Radwańska miała piłkę na 5:2, niestety rywalka się obroniła. Ale była kolejna szansa dla naszej zawodniczki. I znów lepsza Szarapowa. Do trzech razy sztuka? Ale nie tym razem, ponownie równowaga. Polka doczekała się kolejnej okazji i tym razem już ją wykorzystała! 5:2 i zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki! Radwańska dokończyła dzieła, wygrywając swoje podane. A więc 6:4, 1:6, 6:2 i "Isia" jest w czwartej rundzie US Open!

Trzecia runda turnieju kobiet US Open:
Maria Szarapowa (Rosja, 2.) - Agnieszka Radwańska (30.) 4:6 6:1 2:6