Mimo porażek, i tak możemy być dumni z naszych juniorów. Polacy po raz pierwszy zagrali w finałach tenisowego US Open. Niestety, pierwsza próba podbicia kortów Nowego Jorku się nie udała.

Po dwóch godzinach i siedmiu minutach gry Ula Radwańska przegrała z Kristiną Kucovą. Pierwszy set należał do Słowaczki. Jednak w drugim nasza zawodniczka pokazała klasę i wygrała 6:1. W trzeciej decydującej partii młodsza siostra Agnieszki miała dwie piłki meczowe. Jednak przeciwniczka zdołała się obronić i wygrała tie breaka i cały mecz.

Zupełnie inaczej wyglądał mecz młodego Polaka. Jerzy Janowicz gładko przegrał w finale z Ricardasem Berankinsem. Mecz trwał zaledwie 53 minuty i skończył się na dwóch setach wygranych przez Litwina 6:3, 6:4.