Dziennik Gazeta Prawana logo

Solskjaer będzie szlachcicem

11 stycznia 2008, 16:42
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Już nie tylko Alex Ferguson będzie się mógł chwalić tytułem szlacheckim. Takie wyróżnienie lada chwila spotka byłego gwiazdora piłkarskiej reprezentacji Norwegii. Ole Gunnar Solskjaer odbierze szlacheckie insygnia z rąk samego króla, Haralda V.

W ten sposób król chce pokazać, jak wielki wkład w wychowanie młodzieży wniósł były gracz Manchesteru United, który w ubiegłym roku zakończył karierę ze względu na przewlekłą kontuzję.

"Solskjaer był zawsze wzorem sportowca dla młodych ludzi. Wielu sportowców, którzy uzyskują bardzo dobre wyniki, staje się gwiazdami, z których zachowania przykładu brać się nie powinno. Solskjaer cieszący się ogromną popularnością w Anglii i w Norwegii nie zmienił się, pozostał sobą" - wypowiedział się w norweskiej prasie Dagfinn Ripnes - jeden z wielu ludzi, którzy wystąpili do króla o wyróżnienie piłkarza.

Solskjear zostanie szlachcicem pod koniec marca, kiedy to zostanie mu nadany tytuł i wręczony order Świętego Olava.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj