Nowa szata graficzna "Przeglądu Sportowego", której autorem jest Piotr Grzybowski, będzie bardziej przejrzysta. Kibice znajdą też w gazecie więcej atrakcyjnych fotografii z wydarzeń sportowych.

"Przegląd" rozbudował też dział opinie. Będzie więcej analiz i komentarzy fachowców, m.in. byłego selekcjonera reprezentacji Polski Jacka Gmocha czy trenera norweskich skoczków narciarskich Miki Kojonkoskiego.

Redakcja zapowiada fascynujące relacje ze spotkań piłkarskiej ekstraklasy, ciekawostki ligowe, bardzo dużo statystyk, porównań i analiz taktycznych, a także wyczerpujące informacje o ligach zagranicznych z komentarzami eksperta Canal + Rafała Nahornego.

"Nie zabraknie korespondencji naszego reportera z mistrzostw świata w lotach narciarskich, relacji z turnieju tenisowego w Dausze z udziałem Agnieszki Radwańskiej oraz interesujących artykułów ze spotkań koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej" - mówi redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego" Jacek Adamczyk. "Zależy nam, żeby nasi czytelnicy dostali wyczerpujące i ciekawe informacje o wszystkich wartych uwagi wydarzeniach sportowych. Dlatego przywracamy też strony lokalne" - tłumaczy.

Dwie strony lokalne z relacjami z regionów i lokalnymi wynikami wracają do gazety po dwóch latach przerwy. "Swoje strony lokalne będę mieli codziennie kibice w Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu oraz w Warszawie. Nie zapomnimy także o innych regionach Polski" - obiecuje Jacek Adamczyk.

W piątki pojawi się też nowy magazyn - "Tempo TV". Czytelnicy znajdą w nim program telewizyjny ponad 40 stacji, wraz z opisem najważniejszych audycji sportowych i programów skierowanych do męskiej widowni. W magazynie znajdą się także artykuły i reportaże o tematyce sportowej. "Planujemy też szereg atrakcyjnych dodatków w związku z najważniejszymi tegorocznymi wydarzeniami sportowymi: Euro 2008 i Olimpiadą w Pekinie" - zapowiada dyrektor wydawniczy "Przeglądu" Bogdan Mróz.

Od poniedziałku do czytania "Przeglądu" będą zachęcać w radiu i telewizji gwiazy sportu: piłkarski mistrz olimpijski Włodzimierz Lubański, pięściarze Tomasz Adamek i Grzegorz Skrzecz, siatkarka Anna Barańska, kapitan reprezentacji polski w piłce nożnej Maciej Żurawski i siatkarz Tomasz Wojtowicz.

"Przegląd Sportowy" ukazuje się od 87 lat. Ma w tygodniu średnio ponad 1 milion 400 tysięcy czytelników.