Sonik (Yamaha) był piąty na mecie dziewiątego etapu, a w klasyfikacji generalnej ustępuje jedynie najszybszemu w poniedziałek Czechowi Josefowi Machackowi oraz Argentyńczykowi Marcosowi Patronelliemu.

Wśród kierowców samochodów na trzecim kolejnym etapie triumfował Carlos Sainz (Volkswagen). Hiszpan, który wygrał już pięć etapów tegorocznego rajdu, umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Krzysztof Hołowczyc (Nissan Navara), z belgijskim pilotem Jeanem-Markiem Fortinem, był w poniedziałekósmy, a w klasyfikacji generalnej utrzymał szóstą lokatę.

>>>"Hołek" na rajdy bierze skarpetki córek

W gronie motocyklistów etap wygrał Holender Frans Verhoeven, a liderem pozostał Hiszpan Marc Coma. Jako 15. dotarł do mety Jakub Przygoński, który w klasyfikacji generalnej jest 13.Jacek Czachor (wszyscy KTM) w poniedziałek finiszował na 24. miejscu i zajmuje 16. pozycję, a Krzysztof Jarmuż (Honda) był w poniedziałek 31. i jest 30. w klasyfikacji generalnej.