Rozstawieni z numerem pierwszym Łukasz Kubot i Austriak Oliver Marach pokonali Francuzów Jeremy'ego Chardy'ego i Paula-Henriego Mathieu 6:3, 6:3 w pierwszej rundzie gry podwójnej turnieju tenisistów z cyklu ATP Tour na kortach ziemnych w Stuttgarcie (z pulą nagród 450 tys. euro).

W poniedziałek Kubot awansował również do drugiej rundy gry pojedynczej, po zwycięstwie nad Hiszpanem Pablo Andujarem 6:2, 6:4. Od początku meczu obaj tenisiści zdobywali punkty w długich wymianach z głębi kortu, ale większą cierpliwością i precyzją wykazał się Polak. Zanim rozstrzygnął na swoją korzyść trwającego 40 minut seta, zdołał dwukrotnie przełamać serwis rywala, ale wykorzystał tylko dwa z dziewięciu "break pointów".

Druga partia była bardziej wyrównana, chociaż Kubot nie wykorzystał w niej prowadzenia 4:2, uzyskanemu dzięki przełamaniu podania Hiszpana na początku seta. Andujar zdołał wyrównać na 4:4, ale dwa kolejne gemy przegrał i cały mecz po godzinie i 40 minutach walki.

W Stuttgarcie wystartuje także Mariusz Fyrstenberg w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo (nr 2.), a w pierwszej rundzie zmierzą się z Argentyńczykiem Lucasem Arnoldem-Kerem i Pablo Cuevasem z Urugwaju.

Wynik meczu pierwszej rundy debla:

Łukasz Kubot, Oliver Marach (Polska/Austria, 1) - Jeremy Chardy, Paul-Henri Mathieu (Francja) 6:3, 6:3