Leszek Jarosz zmarł w sobotę - czytamy w komunikacie redakcji TVP Sport. Dziennikarz był wybitnym znawcą piłki nożnej oraz autorem "Historii Mundiali". Przez ostatnie kilkanaście lat był związany z redakcją TVP Sport.

Smutna wiadomość dla polskiego sportu. Nie żyje Leszek Jarosz

Współpracownicy Leszka Jarosza przypomnieli, że dziennikarz pochodził z Puław. Swoje pierwsze dziennikarskie kroki stawiał w redakcji BBC. Z nią był związany od 1994 do 2006 roku.

Rozpoczynał jako reporter polityczny. W BBC był także dyrektorem biura warszawskiego. Następnie dołączył do TVP Sport.

Reklama

"Leszek Jarosz epatował pasją do sportu, szczególnie piłki nożnej. Jego wielkim dziełem pozostanie 'Historia Mundiali' - wyjątkowa w skali świata encyklopedia wiedzy o finałach mistrzostw świata - dwukrotnie wybierana 'Sportową książką roku'" - czytamy w komunikacie TVP Sport.

Reklama

Leszek Jarosz był także związany z magazynem "Kopalnia. Sztuka futbolu". Był także współtwórcą profilu na Facebooku Historia Mundiali.

Dziennikarze żegnają Leszka Jarosza

Wielu dziennikarzy na platformie X pożegnało już Leszka Jarosza. "Niesamowity dziennikarz. Współpraca z nim przy wyborach 100 najlepszych piłkarzy w historii w Kanale Sportowym była wspaniałym doświadczeniem. Wiedza, kultura, życzliwość. Ech" - czytamy wpis Krzysztofa Stanowskiego.

"Wybitny. Czytałem i słuchałem z przyjemnością" - napisał Patryk Słowik z Wirtualnej Polski.

"Zmarł Leszek Jarosz - wybitny dziennikarz sportowy. Zawodowo od kilkunastu lat związany był z redakcją TVP Sport, wielokrotnie uczestniczył w programach w Kanale Sportowym. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia" - napisał Kanał Sportowy.

"PZPN z głębokim smutkiem i żalem przyjął informację, że w wieku 56 lat zmarł Leszek Jarosz - wybitny dziennikarz i historyk sportu, autor nagradzanej, dwutomowej publikacji „Historia mundiali”. Rodzinie, Przyjaciołom oraz Bliskim Leszka Jarosza PZPN składa wyrazy współczucia" - czytamy w komunikacie PZPN.