31-letni Pacquiao jest obecnie uważany za najlepszego boksera świata. Jako pierwszy w historii był mistrzem w siedmiu kategoriach, od muszej do półśredniej. W marcu obronił tytuł WBO w tej ostatniej, pokonując w Dallas, w obecności ponad 50 tys. kibiców, Ghańczyka Joshuę Clotteya. Teraz zmierzy się z najcięższym ze swoich rywali - Margarito.

Reklama

Meksykanin jest starszy o rok i wyższy 11 centymetrów. Walczył dotychczas 44 razy. Wygrał 38 walk, w tym 27 przez nokaut, oraz sześć przegrał. W ostatnim pojedynku stoczonym 8 maja pokonał jednogłośnie Roberto Garcię. Po raz ostatni przegrał przez techniczny nokaut 24 stycznia 2009 roku z Shane'em Mosleyem.

Istnieje prawdopodobieństwo, że w sobotę pobity zostanie rekord publiczności na zamkniętym stadionie podczas gali bokserskiej. Rekordową widownię (63 315 widzów) zgromadził w 1978 roku pojedynek w Louisiana Superdome Muhammada Alego z Leonem Spinksem.

Trener Pacquiao Freddie Roarch jest pewien zwycięstwa swojego podopiecznego, który coraz skuteczniej posługuje się prawą pięścią.