Zdaniem Douga Fischera z prestiżowego magazynu pięściarskiego „The Ring" Wawrzyk mógłby być jedną z atrakcji gali bokserskiej organizowanej przez telewizję HBO. Amerykański dziennikarz widzi Polaka w gronie uczestników imprezy z udziałem obiecujących zawodników kategorii ciężkiej, podobnej do tej, na jakiej przed laty walczył między innymi Gołota.

Reklama

Wawrzyk dodałby smaczku rywalizacji największych nadziei w wadze ciężkiej - twierdzi Fischer.

Na razie Polaka czeka pojedynek z z dwumetrowym Duńczykiem Clausem Bertino. Wawrzyk będzie z nim walczyć w najbliższą sobotę w Raciborzu. Podczas treningów boksował z mierzącym 206 cm i ważącym 150 kg Jewgienijem Orłowem (13-11-1, 8 KO). Rosjanin nieraz był w opałach!

Andrzej wraca do wysokiej formy po serii kontuzji - mówi "Faktowi" promotor boksera, Andrzej Wasilewski. Uporał się z bolącym kręgosłupem, przeszedł operację ręki, pozostał jeszcze bark do operowania. Gdy już będzie całkiem zdrowy czekają go poważne walki w USA. W Stanach Zjednoczonych mówi się o nim coraz częściej jako o jednym z największych talentów wadze ciężkiej.

Wawrzyk ma świetne warunki fizyczne - 195 cm i 105 kg wagi. To nie jedyne podobieństwo do Gołoty. Ma także syna Andrzeja juniora – tak jak starszy kolega. Może więc niedługo pójdzie w jego ślady i zrobi karierę w USA.

>>>Czytaj także: Bjoergen na trasie Kowalczyk