Okazało się, że pięściarz noszący ringowy przydomek "Money" postawił fortunę na zwycięstwo zespołu Duke nad North Carolina w akademickiej lidze koszykówki NCAA. Intuicja go zawiodła, bo podopieczni trenera polskiego pochodzenia Mike'a Krzyzewskiego przegrali 70:88.

Reklama

35-letni Mayweather Jr. zarabia w ringu miliony dolarów, więc chyba specjalnie nie przejął się tą finansową wpadką. Gorzej za to zniósł fakt, że ta informacje przedostała się do mediów. Generalnie znany jest z hojności, bowiem tylko w ostatnich miesiącach rozmaitym fundacjom dobroczynnym rozdał kilkaset tysięcy "zielonych".

Najbliższą walkę niepokonany (42-0) pięściarz ze Stanów Zjednoczonych stoczy 5 maja w Las Vegas, a jego przeciwnikiem będzie czempion WBA kategorii junior średniej Portorykańczyk Miguel Cotto.

Ewentualnym zwycięstwem i sławą krótko będzie cieszył się na wolności, bowiem 1 czerwca musi stawić się w... więzieniu. Musi odsiedzieć 90 dni za znęcanie się nad byłą przyjaciółką Joice Harris. A w kantynie będzie mógł kupić sobie m.in. okulary do czytania za... 7 dolarów.