Pięciokrotny mistrz świata 35-letni Mayweather Jr. (bilans 43-0) więzienie Clark County opuścił ze względu na wznowienie kariery bokserskiej. Jego prawnicy i osobisty lekarz w dokumentach sądowych napisali, że więzienne posiłki i woda nie spełniają potrzeb żywieniowych Mayweathera. Poza tym treningi w celi więziennej mniejszej niż 98 metrów kwadratowych zagrażają jego zdrowiu i kondycji. Wcześniej sąd zezwolił mu trenować codziennie przez godzinę poza celą.

Reklama

Mayweather Jr. trafił do więzienia za przemoc fizyczną w stosunku do swej byłej partnerki Josie Harris. Świadkami kłótni byli ich dwaj synowie, w wieku 8 i 10 lat. Pięściarz przyznał się do ciągnięcia kobiety za włosy i wykręcania jej ramienia. To pozwoliło mu uniknąć procesu karnego.

Pięściarz noszący wymowne przydomki "Money" i "Pretty Boy" miał trafić do więzienia szóstego stycznia, ale jego prawnikom udało się przesunąć termin ze względu na majową walkę z Portorykańczykiem Miguelem Cotto w Las Vegas. Mayweather Jr. wygrał z nim jednogłośnie na punkty i zdobył pasy mistrzowskie federacji WBA i WBC w wadze junior średniej.