Jak poinformował organizator aukcji David Kohler, jest to rekordowa suma osiągnięta w publicznej licytacji za pamiątki bokserskie. Nabywca rękawic, za które zapłacił po 385 848 dolarów za parę, prosił o zachowanie anonimowości.

Reklama

Jednak jeszcze wyższą cenę uzyskała para rękawic Alego z pojedynku z Floydem Pattersonem w 1965 roku. W styczniu podczas zamkniętej uroczystości z okazji 70. urodzin pięściarza w Las Vegas jeden z gości kupił je za 1,1 mln dolarów.

Walkę z Listonem Ali, występujący wówczas jeszcze jako Cassius Clay, wygrał przez nokaut w siódmej rundzie. Z kolei potyczkę z Frazierem, uważaną za klasyk boksu zawodowego, po piętnastorundowym boju przegrał.

Dochód z aukcji zostanie podzielony na rzecz fundacji Alego oraz na leczenie córki zmarłego trenera boksera Angelo Dundee'ego, Terri, chorej na stwardnienie rozsiane.

W tym samym czasie aukcję swoich pamiątek bokserskich zorganizował borykający się z problemami finansowymi Evander Holyfield. Najwięcej kosztowały rękawice ze słynnej walki z 1997 roku, kiedy to Mike Tyson odgryzł mu kawałek ucha. Zapłacono za nie 35 tys. dolarów.