Uważany za najlepiej zarabiającego sportowca w Stanach Zjednoczonych Mayweather (tylko w poprzednim roku wzbogacił się o 90 mln dolarów) bardzo lubi obstawiać wyniki w różnych dyscyplinach. Pasjonuje się rozgrywkami NBA, dlatego postawił aż 5,9 mln USD na zwycięstwo Heat różnicą co najmniej siedmiu punktów z Pacers w decydującym spotkaniu Konferencji Wchodniej.

Reklama

Słynny pięściarz nie pomylił się: drużyna z Florydy triumfowała aż 99:76 i awansowała do wielkiego finału rozgrywek. Mayweather na sukcesie broniącego tytułu zespołu Heat zarobił ponad 4 mln dol.

Noszący wymowne przydomki "Money" i "Pretty Boy" Mayweather Jr. w zawodowej karierze odniósł 44 zwycięstwa, z nikim nie przegrał. Za trzy miesiące spotka się w Las Vegas z Meksykaninem Canelo Alvarezem, a stawką będzie pas czempiona federacji WBC w wadze półśredniej. To starcie będzie drugim z sześciu objętych lukratywnym, 30-miesięcznym kontraktem z jedną ze stacji telewizyjnych. Łącznie na konto Floyda może wpłynąć ponad 200 mln dolarów.

Mayweather Jr., mistrz świata w pięciu kategoriach wagowych, znany jest z rozrzutności, kilka miesięcy temu chwalił się, że w jedną noc wydał... 50 tys. dol. Wraz z przyjaciółmi bawił się w jednym z najdroższych klubów w Las Vegas. Ale chętnie pomaga też fundacjom dobroczynnym.