Startująca w kategorii do 48 kg polska zapaśniczka w pierwszej walce pokonała Bułgarkę Jelicę Atanasową, a w drugiej zwyciężyła Brytyjkę Yanę Stadnik (11:0). W kolejnej walce Anna Łukasiak pokonała reprezentantkę Korei Płn., Mi Park Yong (3:1).

W trzecim pojedynku Wenezuelka Caripa Castilo okazała się lepsza od Polki (0:6), porażka spowodowała, że Annie Łukasiak pozostała szansa na walkę o brązowy medal - żeby tak się stało, polska zapaśniczka musi wcześniej zwyciężyć w walce repasażowej z Chinką Cheng Xu.

Gorzej powiodło się pozostałym polskim uczestnikom mistrzostw świata - z turnieju mężczyzn w kategorii do 74 kg odpadł już po pierwszej walce Krystian Brzozowski, lepszy od Polaka był kazachski zapaśnik Akżurek Tanatarow, zwyciężając 3:1.

Nie powiodło się tegorocznej złotej medalistce mistrzostw Europy w kategorii do 51 kg, Roksanie Zasinie - Polka po zwycięstwie nad Zulfiją Jachiarową z Kazachstanu (3:1) w drugim pojedynku uległa Amerykance Victorii Anthony (0:7) i odpadła z rywalizacji.