Niemka Ramona Kuehne nie zdecydowała się na walkę z Ewą Brodnicką i nie podpisała kontraktu. Zdecydowała się oddać pas - powiedział Grabowski.

Reklama

Do tej pory niepokonana na profesjonalnych ringach 33-letnia Brodnicka (rekord 14-0) była posiadaczką tzw. tymczasowego pasa WBO, pełnoprawną mistrzynią tej federacji pozostawała zaś pięć lat starsza Kuehne (26-1).

Niecałe trzy tygodnie temu wygraliśmy w Budapeszcie przetarg na pojedynek o mistrzostwo świata WBO. Miał się on odbyć na wiosnę w Polsce. Teraz już wiemy, że Kuehne nie przyjedzie bronić tytułu, a nową mistrzynią została Brodnicka. Czekamy na decyzję WBO, kto będzie jej pierwszą rywalką - dodał promotor.

Grabowski miał nadzieję, że dotychczasowa czempionka, która w przeszłości unikała starcia z Polką, wreszcie stanie do bezpośredniej rywalizacji. Tymczasem Niemka być może zakończy karierę, w ostatnich latach boksowała bardzo rzadko, raz do roku. Od listopada 2015 roku tylko trzykrotnie wychodziła na ring.

Pochodząca z Zakroczymia Brodnicka pod koniec 2016 roku zdobyła mistrzostwo Europy w kategorii lekkiej, a w maju 2017 sięgnęła po tymczasowe (interim) mistrzostwo świata WBO w super piórkowej, pokonując jednogłośnie na punkty Irmę Adler z Bośni i Hercegowiny. Wkrótce pięściarka Tymexu ma zacząć treningi z Gusem Currenem, amerykańskim szkoleniowcem m.in. byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych Tomasza Adamka oraz Łukasza Wierzbickiego.

Zawodowo Brodnicka boksuje od pięciu lat.

W historii kobiecego polskiego pięściarstwa pasy zawodowej mistrzyni świata zakładały: Iwona Guzowska, Agnieszka Rylik, Karolina Łukasik i Ewa Piątkowska.