Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał w poniedziałek, że śledczy wydali list gończy w piątek w godzinach popołudniowych po decyzji sądu o zastosowaniu wobec Olgierda Michalskiego tymczasowego aresztu poszukiwawczego.

Reklama

Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 stycznia. Sikora trafił do szpitala, gdzie po pięciu dniach zmarł. Na nagraniu z monitoringu, w którego posiadaniu jest policja dokładnie widać moment pobicia Sikory. Poszukiwany mężczyzna Olgierd Michalski zadał cios zapaśnikowi, a ten po upadku uderzył głową w bruk. Napastnik miał uciec z miejsca zdarzenia. Nagranie ze względu na dobro śledztwa zostało utajnione.

Policja prowadzi działania, mające na celu zatrzymanie sprawcy. Nie wykluczamy, że poszukiwany może znajdować się za granicą - powiedział w rozmowie z tvp.info rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Sikora był jednym z czołowych zapaśników stylu klasycznego KS Sobieski Poznań. Zdobył wiele medali indywidualnych i drużynowych mistrzostw Polski. Był także medalistą mistrzostw Europy kadetów.