Dziennik Gazeta Prawana logo

Deontay Wilder chce trzeciej walki z Tysonem Furym

2 marca 2020, 07:11
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Deontay Wilder
<p>Deontay Wilder</p>/Shutterstock
Być może już w lipcu, krótko przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio, dojdzie do trzeciego pojedynku między bokserami wagi ciężkiej Tysonem Furym i Deontayem Wilderem. Promotor Brytyjczyka Bob Arum przekazał, że obóz Amerykanina chce skorzystać z klauzuli gwarantującej kolejną walkę.

- powiedział Arum, cytowany przez kanał "Ringside Reporter".

Pierwszy pojedynek między Wilderem i Furym w grudniu 2018 zakończył się remisem i Amerykanin zachował tytuł czempiona federacji WBC w "królewskiej kategorii". W rewanżu 22 lutego w Las Vegas Brytyjczyk zwyciężył przez techniczny nokaut w siódmej rundzie i była to pierwsza w karierze porażka Wildera.

Eksperci i kibice ostrzą sobie jednak apetyty na starcie Fury'ego z Anthonym Joshuą, do którego należą pasy mistrzowskie federacji WBA, WBO i IBF. Najpierw jednak Joshuę czeka w czerwcu na stadionie Tottenhamu obowiązkowa obrona tytułu, a jego rywalem będzie wtedy prawdopodobnie Bułgar Kubrat Pulew. Gdyby tak się stało "bitwa o Anglię" mogłaby się odbyć najwcześniej późną jesienią.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj