Przez rok, licząc od maja 2020 do maja 2021, McGregor zarobił 180 mln dol., z czego aż 158 mln dol. poza oktagonem - to zysk ze sprzedaży większościowego pakietu akcji własnej marki whisky.

Reklama

Napastnik FC Barcelona i Argentyny Messi jest drugi na liście i jednocześnie najlepiej zarabiającym piłkarzem - 130 ml dol. (97 mln dol. z kontraktu sportowego). Trzecie miejsce zajął Portugalczyk Ronaldo - 120 mln dol. (z czego 70 mln dol. z kontraktu sportowego).

Czwarty jest zawodnik ligi NFL Dak Prescott z Dallas Cowboys - 107,5 mln dol, z czego aż 97,5 mln dol. z kontraktu sportowego.

Do tej pory tylko pięciu gwiazdom światowego sportu: tenisiście Rogerowi Federerowi, bokserom Floydowi Mayweatherowi i Manny Pacquiao, piłkarzowi Neymarowi oraz golfiście Tigerowi Woodsowi udało się przekroczyć rok do roku granicę 100 mln dol. dochodów.

Piąty na tegorocznej liście "Forbesa" jest mistrz z 2020 z Los Angeles Lakers, czterokrotny triumfator koszykarskiej ligi NBA LeBron James - 96,5 mln dol. (31,5 mln dol. z kontraktu sportowego).

McGregor w styczniu podczas gali organizacji UFC w Abu Zabi doznał prestiżowej porażki przez nokaut (już w drugiej rundzie walki) z Amerykaninem Dustinem Poirierem. Irlandczyk mający bilans (22-5) przegrał dwa z trzech ostatnich pojedynków.

Mimo pandemii trwającej ponad rok i znacząco wpływającej na sport - tak pod względem rywalizacji, jak i organizacji - czołowi sportowcy z rankingu „Forbesa” zarobili o 28 proc. więcej w porównaniu do zestawienia z 2020 r.