W miniony piątek (22.04 - przyp. red.) kryminalni z chorzowskiej komendy uzyskali informację, że w weekend na terenie miasta ma odbyć się nielegalna gala MMA z udziałem nieletnich.

Choć początkowo wydawało się, że informacja jest mało wiarygodna, policjanci postanowili ją jednak sprawdzić. Szybko się okazało, że jest prawdziwa. Mundurowi podczas przeglądania portali społecznościowych natknęli się na oficjalną stronę wydarzenia. Śledczy zdobyli informacje, według których podobne walki odbyły się już w ubiegłym miesiącu. Spontaniczna akcja odniosła sukces, przez co dwóch 18-latków i jeden 17-latek postanowiło zorganizować "profesjonalną galę" dla nieletnich amatorów MMA. Dzięki zdecydowanej reakcji chorzowskich policjantów, którzy w ostatniej chwili udaremnili nielegalne walki, nie doszło do żadnej tragedii.

Nie uchroni to jednak zarówno organizatorów, jak i uczestników przed odpowiedzialnością. Dorosłym organizatorom grozi nawet 3-letni pobyt w więzieniu, a każdy z nieletnich indywidualnie będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem rodzinnym.

Reklama