W pojedynku Niedźwieckiego mało było klasycznego boksu. Zawodnicy często doprowadzali do zwarcia. Minimalną przewagę przez całą walkę utrzymywał bokser z Armenii. Tak zresztą punktowali sędziowie, którzy orzekli zwycięstwo Hovhannisyana głosami cztery razy 30-27. Tylko Irlandczyk typował wygraną Ormianina 29-28.

W niedzielnych półfinałach walczył także Jakub Słomiński, który w kat. 48 kg przegrał na punkty 0:5 z Gruzinem Sakhilem Alakhverdovi.

Dotychczas polscy pięściarze zdobyli aż 119 medali mistrzostw Europy: 34 złote, 33 srebrne i 52 brązowe. W tabeli medalowej przed nimi są tylko reprezentacje ZSRR (93-35-35) oraz Rosji (62-19-17), której nie ma w Erywaniu z powodu agresji zbrojnej tego kraju na Ukrainę. Do imprezy w stolicy Armenii przystąpiło 219 zawodników z 39 krajów.

Ostatnie turnieje nie były jednak udane dla biało-czerwonych: w 2019 roku żaden z nich nie stanął na podium, a w 2017 brązowy medal zdobył tylko Mateusz Polski.