Zawodnik Dębu Brzeźnica zajął piąte miejsce w imprezie.

Reklama

W walce o brązowy medal Jezierzański przegrał 1:3 z reprezentującym Słowację Borisem Makoevem 1:3. Drugi brąz przypadł Kirgizowi Arsalanowi Budażapawowi, który zwyciężył Bułgara Alego Umarpaszajewa 5:1. W finale Amerykanin David Morris Taylor III pokonał Irańczyka Hassana Yazdanicharatiego 7:1.

W zakończonej w piątek rywalizacji w wadze 125 kg Robert Baran (Ceramik Krotoszyn) uplasował się w stawce 24 zawodników na 17. miejscu.

Radosław Marcinkiewicz (Orzeł Namysłów) startujący w wadze 92 kg przegrał w ćwierćfinale z późniejszym finalistą Amerykaninem J'denem Tbory Coxem 0:11 i w sobotę będzie walczył w repesażu, w którym zmierzy się z Chińczykiem Yuaxingiem Bi. Jeśli wygra, powalczy o brąz z Azerem Osmanem Nurmagomedowem.

Zanim doszło do walki z Coxem Polak pokonał w kwalifikacjach Vicky Vicky (Indie) 4:3 oraz w 1/8 finału Mołdawianina Georgi Rubaeva przy remisie 0:0.

Reklama

Po porażce w 1/16 finału z Serbem Hetikiem Cabolovem 0:10 z turniejem pożegnał się Kamil Rybicki (Mazowsze Teresin).

Reklama

W sobotę, w przedostatnim dniu mistrzostw zaprezentują się: Edward Grigoriew (Mazowsze Teresin/61 kg), Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard/65 kg) oraz kolega klubowy Bieńkowskiego, Zbigniew Baranowski (97 kg).

Wyniki piątkowych pojedynków o medale MŚ w stylu wolnym:

waga 70 kg
o złoty Taishi Narikuni (Japonia) - Zain Retherford (USA) 10:0
o brązowe Zurabi Jakobiszwili (Gruzja) - Arman Andreasjan (Armenia) 5:5,wygrana Gruzina
Ernazar Akmatalijew (Kirgistan) - Naveen Naveen (Indie)4:1

waga 79 kg
o złoty Jordan Burroughs (USA) - Mohammad Nochodilarimi (Iran) 4:2
o brązowe Wasyl Mychajłow (Ukraina) - Bekżod Abdurachmonow (Uzbekistan) 5:3
Arsałan Budażapow (Kirgistan) - Ali Umarpaszajew (Bułgaria) 5:1

waga 86 kg
o złoty David Morris Taylor III (USA) - Hassan Yazdanicharati (Iran) 7:1
o brązowe Azamat Dauletbekow (Kazachstan) - Ethan Ramos (Portoryko) 10:0
Boris Makoev (Słowacja) - Sebastian Jezierzański (Polska) 3:1

waga 125 kg
o złoty Taha Akgul (Turcja) - Echagwagereł Munchtur (Mongolia) 6:2)
o brązowy Amir Abbas Zare (Iran) - Amarveer Dhesi (Kanada) 8:0
Geno Petriaszwili (Gruzja) - Oleg Bołtin (Kazachstan) 11:4