Kruk, brązowa medalistka poprzedniej edycji ME - w 2019 roku w hiszpańskim Alcobendas - i wicemistrzyni świata z 2012 roku, w kolejnej rundzie zmierzy się we wtorek z broniącą tytułu Włoszką Irmą Testą. Przed trzema laty przegrała z nią w półfinale 2:3.

Reklama

Reprezentantka Italii w ubiegłym roku wywalczyła brąz igrzysk olimpijskich w Tokio i jest tegoroczną wicemistrzynią świata w tej wadze.

Kociołek tylko momentami nawiązywała równorzędną walkę z Koczarjan, ale Ormianka kontrolowała sytuację przez większość pojedynku i zasłużenie awansowała do kolejnej rundy.

W piątek w kategorii 54 kg niespodziankę sprawiła 21-letnia Wiktoria Rogalińska, która pokonała o siedem lat starszą wicemistrzynię świata Rumunkę Lacramioarę Perijoc. W niedzielę Polka zmierzy się w 1/8 finału z Greczynką Antonią Giannakopoulou.

Sześć pozostałych Polek zaprezentuje się w kolejnych dniach. Najbliżej medali, oprócz Kruk, są Daria Parada (70 kg), Elżbieta Wójcik (75 kg) i Martyna Jancelewicz (81 kg, które rozpoczną turniej od ćwierćfinału.

Reklama