Kibice mogą odetchnąć z ulgą. Szefowie Roberta Kubicy ulepszą bolid Polaka. "Najwięcej poprawek będzie dotyczyło aerodynamiki. Chcemy by samochód lepiej trzymał się toru" - powiedział Mario Theissen, dyrektor BMW Sauber. Może dzięki temu w przyszłym roku nasz jedynak w Formule 1 nie będzie miał już problemów z awariami auta.
Władze niemieckiego teamu chcą cały czas pracować nad nowymi rozwiązaniami. "W zakończonym sezonie wszyscy widzieli, że nie byliśmy najszybsi na torze. Dlaczego? Bo inni mieli lepszy docisk samochodu do toru" - powiedział Theissen.
Ale już za rok ma być inaczej. Szefowie BMW Sauber chcą poprawić bolidy Kubicy i Heidfelda. "Popracujemy nad aerodynamiką i utrzymaniem się auta na torze" - dodał Theissen. Jednak na tym nie koniec nowinek.
W Formule 1 szykują się poważne zmiany. Od 2008 roku wszyscy kierowcy będą jeździli tylko na oponach firmy Bridgestone. A jakby tego było mało, to jeszcze zakazane będzie używanie elektronicznego systemu kontroli trakcji.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl