Szwajcarska ekipa poinformowała o zmianach tuż przed Grand Prix Korei Południowej (14 października). 41-letnia Kaltenborn do tej pory pełniła funkcję dyrektora zarządzającego, a wcześniej pracowała w dziale prawnym.

Reklama

W przeddzień zawodów na torze Yeongam Peter Sauber będzie obchodził 69. urodziny. Już wcześniej zapowiedział przekazanie teamu w ręce mającej austriacki paszport Kaltenborn (w jej posiadaniu jest 30 procent udziałów w zespole), sam zaś pozostanie prezesem ogromnej firmy.

Nadszedł odpowiedni czas na przekazanie pałeczki. Monisha ma niezbędną wiedzę i umiejętności do bycia znakomitym szefem zespołu. Jestem pewny, że podtrzyma wartości, jakimi kieruje się nasza firma. To dla mnie szczególnie ważne - stwierdził Peter Sauber, który założył team w 1970 roku; z kolei w rywalizacji F1 obecny jest od prawie dwóch dekad.

Sauber-Ferrari z dorobkiem 116 punktów zajmuje szóste miejsce w mistrzostwach świata konstruktorów, na pięć eliminacji przed końcem sezonu. Indywidualnie Meksykanin Sergio Perez jest 10., a Japończyk Kamui Kobayashi 11. (kilka dni temu był trzeci w GP Japonii). Prowadzi Hiszpan Fernando Alonso (Ferari).