Dziennik Gazeta Prawana logo

Raikkonen niespodziewanie wygrał w Abu Zabi

4 listopada 2012, 16:13
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Kimi Raikkonen
Raikkonen wreszcie wygrał/PAP/EPA
Kimi Raikkonen wreszcie pokazał na co go stać. Fin z Lotus Renault wygrał wyścig F1 o Grand Prix Abu Zabi

Kimi Raikkonen z Lotus-Renault wygrał w niedzielę wyścig o Grand Prix Abu Zabi na torze Yas Marina, 18. z 20 eliminacji mistrzostw świata Formuły 1. To pierwszy triumf Fina odkąd wrócił do rywalizacji po dwóch latach startów w rajdach samochodowych.

Raikkonen, mistrz świata z 2007 roku, wyprzedził Hiszpana Fernando Alonso z Ferrari oraz Niemca Sebastiana Vettela z Red Bull-Renault, który prowadzi w klasyfikacji kierowców. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj