Peterhansel wyprzedził Katarczyka Nassera Al-Attiyaha o dwie minuty i 43 sekundy. Obaj kierowcy jadą samochodami Mini.

Reklama

Liderem Rajdu Dakar jest Hiszpan Nani Roma, który jedzie z francuskim pilotem Michelem Perrinem (Mini), zajmujący drugą pozycję argentyński kierowca Orlando Terranova (Mini; z portorykańskim pilotem Paulo Fiuzą), tracą do nich 31 minut.

Krzysztof Hołowczyc, jadący również samochodem Mini, z rosyjskim pilotem Konstantinem Żilcowem, zajęli na piątkowym etapie 8. miejsce, ze stratą 12 minut i 34 minut. Po sześciu etapach są na 9. miejscu i tracą do Naniego Romy prawie dwie i pół godziny.

Martin Kaczmarski z Portorykańczykiem Filipe Palmeiro (Mini) byli w piątek na 11 miejscu, po sześciu etapach zajmują 16. pozycję, ze stratą ponad trzech godzin i 46 minut.
Adam Małysz i Rafał Marton (Toyota) ukończyli etap na 13. miejscu i w klasyfikacji rajdu są notowani na 10. pozycji (strata ponad dwie godziny i 40 min.).

Marek Dąbrowski i Jacek Czachor (Toyota) zostali sklasyfikowani na 16. pozycji na szóstym etapie, przed sobotą - dniem przerwy w rajdzie - zajmują najwyższą pozycję z polskich załóg, są na 6. miejscu, a ich strata do Romy wynosi godzinę i 54 minuty.

Sobota będzie dniem przerwy, a w niedzielę uczestnicy Rajdu Dakar pojadą trasą siódmego etapu, prowadzącego z Salta w Argentynie do boliwijskiego Uyuni.