W wyścigu na na torze Silverstone Hamilton wyprzedził Fina Valtteriego Bottasa (Williams) oraz Australijczyka Daniela Ricciardo (Red Bull).

Rozpoczęty o godz. 14.00 polskiego czasu wyścig został przerwany w trakcie pierwszego okrążenia, po tym, jak Kimi Raikkonen najpierw uderzył w bandę, a następnie w mijające go inne pojazdy.

Fin wyszedł z bolidu o własnych siłach, ale po konsultacji z lekarzem teamu Ferrari został przetransportowany do szpitala. Wstępne diagnozy mówią o skręceniu stawu skokowego.

Powtórny start nastąpił po godzinnym sprzątaniu toru i naprawianiu uszkodzonego fragmentu ogrodzenia. Do wznowionego wyścigu nie przystąpili Kimi Raikkonen, a także Felipe Massa (Brazylia, Williams) oraz Kamui Kobayashi (Japonia, Caterham) - ich bolidy po wcześniejszym zderzeniu nie nadawały się do dalszej jazdy.

Na 30. okrążeniu z kontynowania wyścigu musiał zrezygnować lider klasyfikacji MŚ, Niemiec Nico Rosberg - w jego bolidzie awarii uległa skrzynia biegów.

W klasyfikacji generalnej MŚ prowadzenie utrzymał Rosberg, ale nie ukończony w niedzielę wyścig sprawił, że Niemiec, który zgromadził wcześniej 165 punktów, ma już tylko 4 „oczka” przewagi nad Hamiltonem. Trzeci po GP Wlk.Brytanii jest Ricciardo - Australijczyk zebrał 98 pkt.

Kolejna eliminacja MŚ Formuły 1 za dwa tygodnie - 20 lipca odbędzie się Grand Prix Niemiec na torze Nűrbűrgring.