Dziennik Gazeta Prawana logo

Dania wygrała Drużynowy Puchar Świata. Polacy przegrali jednym punktem

3 sierpnia 2014, 09:00
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Jarosław Hampel
Jarosław Hampel/PAP
Duńscy żużlowcy wygrali w Bydgoszczy finał Drużynowego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęli Polacy przegrywając mistrzostwo o jeden punkt.

W ostatnim biegu, na ostatnim wirażu Janusz Kołodziej dał się wyprzedzić Nielsowi Kristianowi Iversenowi co dało zwycięstwo Duńczykom w całym turnieju.

Dania zdobyła 38 punktów, Polska - 37, a brąz przypadł Australii - 36 pkt. Czwarte miejsce zajęła Wielka Brytania - 16 pkt.

Polacy jechali w składzie: Piotr Protasiewicz (9 pkt.), Krzysztof Kasprzak (11), Janusz Kołodziej (6) i Jarosław Hampel (11).

Biało-czerwoni nie obronili tytułu sprzed roku. Dla Duńczyków to czwarty triumf w DPŚ. Wcześniej wygrywali w 2006, 2008 i 2012 roku. Polacy zdobywali Puchar sześć razy: w 2005, 2007, 2009, 2010, 2011 i 2013 roku.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj