Trzynasty etap okazał się pechowy dla kilku kierowców z czołówki. Uzyskujący najlepsze czasy na pierwszych punktach kontrolnych Holender Bernhard Ten Brinke miał awarię swej toyoty i musiał wycofać się z rywalizacji.

Reklama

Ten Brinke jechał w rajdzie nadspodziewanie dobrze. Wygrał jeden z etapów i zajmował czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Po jego wycofaniu Przygoński z belgijskim pilotem Tomem Colsoulem awansowali z szóstej na piątą pozycję.

Kolejne problemy miał 13-krotny zwycięzca Dakaru Francuz Stephane Peterhansel, który z powodu awarii wspomagania w swoim peugeocie stracił ponad godzinę i w klasyfikacji generalnej spadł z drugiego na czwarte miejsce.

Wśród motocyklistów etap wygrał Australijczyk Toby Price, a w imprezie prowadzi czwarty tego dnia Austriak Matthias Walkner (KTM). Maciej Giemza (KTM) przyjechał na 25. miejscu i przed ostatnim etapem zajmuje 24. pozycję.

Kolejny udany dzień miał jadący quadem Kamil Wiśniewski, który uzyskał 12. rezultat i w klasyfikacji generalnej jest 11. Z dużą przewagą prowadzi Chilijczyk Ignacio Casale.

Praktycznie rozstrzygnęła się rywalizacja ciężarówek. Tracący tylko sekundę do kamaza prowadzonego przez Eduarda Nikołajewa Argentyńczyk Federico Villagra miał awarię swojego iveco, co praktycznie przesądza o obronie tytułu przez Rosjanina.

W sobotę odbędzie się ostatni, 14. etap ze stosunkowo krótkim odcinkiem specjalnym wokół Cordoby.