Tytularnym sponsorem został brytyjska firma telekomunikacyjna ROKiT należąca do grupy ROK Brands.

"Tak naprawdę to mój kolejny debiut w Formule 1. Ten drugi będzie miał miejsce na inaugurację sezonu w Australii. Teraz przed nami ostatnie spokojne dni, gdyż już podczas testów w Barcelonie czas będzie biegł bardzo szybko. Po przylocie do Australii pojawi się mnóstwo emocji, oby pozytywnych i radosnych" - powiedział podczas prezentacji bolidu Kubica.

Krakowianin w swoim wystąpieniu podziękował za wsparcie kibicom, szczególnie tym, którzy wierzyli w jego powrót na tory F1 po tak długiej przerwie.

Reklama

Obok Kubicy w prezentacji uczestniczył drugi kierowca teamu Brytyjczyk George Russell, głos zabrała także szefowa teamu Claire Williams.

Malowanie bolidu Williams na tegoroczny sezon zostało zmienione. Jest zdecydowanie więcej bieli i ciemnego koloru niebieskiego zbliżonego do odcienia turkusowego.

Kubica wraca do startów w F1 po ośmioletniej przerwie. W karierze startował w 76 wyścigach Grand Prix, odniósł jedno zwycięstwo, 8 czerwca 2008 roku w Grand Prix Kanady, dwanaście razy był na podium.

George Russell ma 21 lat, w 2018 roku triumfował w serii wyścigowej F2. Kierowcą testowym ekipy będzie Kanadyjczyk Nicholas Latifi.