Fin nie jest pierwszym kierowcą, który biegał w maratonie w Nowym Jorku. "Jarno Trulli, który reprezentuje teraz zespół Toyoty, a w przeszłości startował również w barwach Renault, uczestniczył w tym biegu przed kilkoma laty. Nie rozmawiałem z nim jednak dotychczas na ten temat. Przypuszczam, że jego czas był bliski czterem godzinom, więc zamierzam być szybszy w tym biegu od niego!" - deklaruje Kovalainen.

Kierowca Renault ma już plan treningowy. "Część moich przygotowań to oczywiście bieganie. Ale jest ciężko, ponieważ przygotowania do maratonu nie odpowiadają w pełni moim przygotowaniom do wyścigów F1. Muszę mieć pewność, że mój trening związany ze startami w F1, jak harmonogram rozbudowy mięśni karku, będzie obejmował dodatkowe bieganie" - wyjaśnia Fin cytowany przez portal f1wm.pl.

"Będzie ciężko, ale bieg jest 4 listopada - zaledwie w kilka tygodni po zakończeniu sezonu wyścigowego - więc zamierzam zrobić wszystko co w mojej mocy, aby zwiększyć moją wytrzymałość w ciągu najbliższych kilku tygodni" - twierdzi Heikki Kovalainen.Reklama