Po raz trzeci rajd wygrał Chilijczyk Ignacio Casale. Drugie miejsce zajął Francuz Simon Vitse, a na piątej pozycji uplasował się ósmy w piątek Kamil Wiśniewski.

Sainz był w piątek szósty, a ostatni etap tegorocznej edycji imprezy wygrał Al-Attiyah. Hiszpan triumfował również w Dakarze w 2010 i 2018 roku.

W kategorii kierowców samochodów startował jeden Polak - Jakub Przygoński. W piątek uplasował się w drugiej dziesiątce. Na początku rajdu miał kłopoty techniczne i poniósł ogromne straty, dlatego nie liczył się już w walce o czołowe lokaty.

W kategorii quadów również trzeci raz zwyciężył Chilijczyk Ignacio Casale. Rafał Sonik zajął trzecie, Kamil Wiśniewski - piąte, a zwycięzca ostatniego etapu Arkadiusz Lindner - 11. miejsce w klasyfikacji końcowej.

W piątek świetny wynik uzyskał także motocyklista Orlen Teamu Maciej Giemza, zajmując na etapie dziewiąte miejsce. W klasyfikacji końcowej uplasował się na 17. pozycji. Dakar wygrał amerykański motocyklista Hondy Ricky Brabec, który tym samym przełamał wieloletnią dominację zespołu KTM.

Ostatni etap prowadził z Haradh do Qiddiyi i był nieco krótszy niż pierwotnie planowano. Liczył 429 km, z czego 167 to odcinek specjalny.